Telefon: +90 352 290 88 45 | Mail: info@ankayyalitim.com

Blog

Su yalıtımı, çatı yalıtımı, tünel yalıtımı, temel yalıtımı ve daha fazlası bizimle çözüme kavuşuyor.

Su Yalıtımı Zorunlu Hale Geldi

Çevre ve şehircilik müdürlüğü tarafından su yalıtımını kamu yapılarında, inşaatlarda, temel ve bodrum katlarında zorunlu hale getirilen genelge yayınlandı.

Genelgeye göre, yapının yapılacağı alanda suyun durumu ne olursa olsun, işe ait zemin etüt raporu ve gözlemsel inceleme raporlarının dikkate alınması gerektiği belirlendi. Zemin suyunun, binanın taşıyıcı sistemlerine zarar vermemesi için yeni yapılacak binalarda su yalıtımı zorunlu hale getirildi. 

Zemindeki su binaların taşıyıcı sistemlerini doğrudan etkiler ve binaların ekonomik ömrünü azaltır. Suyun korozif etkisi ile taşıyıcı sistemler zarar görür. Deprem kuşağında yer alan ülkemiz için su yalıtımı olmadan yapılan binalar dayanıklı ve sağlıklı değildir.Yayınlanan genelge ile temel altı ve bodrum perde duvarlarında su yalıtımı yapılırken zemindeki suyun seviyesi, derinliği ve bölgenin iklim koşulları dikkate alınması gereken kriterler olduğu belirlendi.

Uygulamalar kentsel dönüşüm kapsamında büyük önem teşkil ediyor. Su yalıtımı yapılmayan, standartlara uymayan yapılara izin verilmeyecek.

Siz de kendinizi ve sevdiklerinizi suyun zararlı etkilerinden korumak istiyorsanız , su yalıtımı yapılmış binaları tercih etmelisiniz.

Yalıtım da çözüm ortağınız

Ankay su yalıtım yapılardaki suya maruz kalan kısımları suyun zararlı etkilerinden koruyacak çözümler sunar. İletişim